rss

Jedzenie na telefon w Krakowie

Kategorie : Catering, Ogólnie z Krakowa

Prócz sporej ilości dobrze prosperujących restauracji w Krakowie rosnącą popularnością może pochwalić się również usługa jedzenia na telefon z dowozem do domu klienta.  Choć do tej pory restauracje dzieliły się na te, które oferują jedzenie na miejscu i na te, które sprzedają potrawy wyłącznie na telefon ostatnimi czasy można zauważyć pewną zmianę. Sporo krakowskich restauracji zaczyna oferować dowóz jedzenia jako usługę dodatkową.

Dostawę jedzenia na telefon prawdopodobnie zapoczątkowały pizzerie. Pizza – kiedyś wykwintne włoskie danie podawane jednie w prawdziwie włoskich restauracjach  – z różnych powodów spowszedniała i trafiła do bardzo szerokiego grona odbiorców. Dzięki różnorodności smaków i szybszego a zarazem prostszego sposobu wyrabiania pizzy szybko stała się najpopularniejszym daniem zamawianym na telefon. Pizza ma również inne zalety – jest stosunkowo tania i sycąca, przy tym najczęściej je się ją w większym gronie ze znajomymi co dodatkowo umila jej spożywanie.

Jedzenie zamawiane na telefon cieszy się przede wszystkim dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, studentów i osób szczególnie zajętych lub zapracowanych, którym ciężko znaleźć czas już nie na własne gotowanie, ale nawet na chodzenie do restauracji. W Krakowie samych studentów jest ponad 100 tysięcy. Pizzerie dobrze wiedzą, że studenci a także duże firmy-korporacje zamawiają najwięcej na telefon stąd wiele promocji i rabatów jest właśnie dla tych grup odbiorców.

Jednak jedzenie na telefon w Krakowie to nie tylko pizzerie. Również wiele lokali gastronomicznych serwujących „domowe obiady” oferuje dostawę do domu lub do firm. W ich ofercie znajdują się także śniadania, desery i kolacje, a niektórym firmom oferując kompletny catering w Krakowie. Prócz pizzy i domowych obiadów w Krakowie na telefon można także zamówić dania z innej kuchni np. sushi lub potrawy kuchni chińsko-wietnamskiej.

Comments are closed.