rss

Kuchnia fusion – co to takiego?

Kategorie : Kuchnia fusion, Różniste

Coraz większą popularność zyskuje kuchnia międzynarodowa, czyli tak zwana kuchnia fusion. Jej podstawą jest umiejętne połączenie różnych tradycji kuchni narodowych – to jest typowych dla nich składników, przypraw oraz sposobów przyrządzania poszczególnych potraw. Kuchnia fusion staje się twórczą kombinacją kulinarnych stylów, smaków, zapachów i kolorów.

Podążając za światowymi trendami (kuchnia fusion cieszy się szczególną popularnością w Ameryce), restauratorzy proponują w swej ofercie liczne dania i potrawy kuchni międzynarodowej (Kraków). Znajdziemy więc w niej czysto europejskie akcenty, jak od dawna obecne sery i wina francuskie, polskie piwo, hiszpańskie lub greckie oliwki oraz włoską szynkę, a obok nich dania tajskie ze skorupiakami okraszonymi sosami cytrynowymi i kokosowymi oraz salsę rodem z Meksyku.

Często o charakterze potrawy decydują specyficzne dla danych krajów i regionów przyprawy, które nadają im specyficzny walor smakowy. Nie bójmy się ich używać i eksperymentować także w domowym zaciszu. Wybierajmy z danych kuchni to, co najbardziej nam smakuje i odpowiada, przyrządzajmy z nich nie tylko kopie tradycyjnych etnicznych dań, ale całkiem nowe, unikatowe potrawy. Otrzymamy oryginalne i niepowtarzalne dania, stanowiące połączenie światowych trendów kulinarnych i naszych indywidualnych upodobań. Często sami nie zdajemy sobie sprawy, że już od dawna korzystamy z kuchni fusion (przecież ryż nie rośnie w Europie), a na naszym stole goszczą wina z Argentyny i Chile lub z Afryki.

Comments are closed.